Mokymo programos

Medžioklinių šunų mokymų programos - tai bandymas suteikti pagalbą medžiotojams rengiant kai kurių veislių ar veislių grupių medžioklinius šunis. Ypač medžiotojams, kurie rengia pirmą savo medžioklinį šunį. Medžiotojui pirmą kartą įsigijus šunį ir rengiant jį medžioklei, iškyla daugybė klausimų. Specializuotos lietuviškos literatūros apie medžioklinių šunų rengimą ir kultūringą naudojimą medžioklėje labai maža, o žinios, kurias bandoma „semtis" iš įvairių internetinių šaltinių, dažniausiai labai prieštaringos. Mokymo programos parengtos vadovaujantis Vidurio Europos šalių medžioklinių šunų vedlių rengimo tradicijomis ir metodikomis, kurios susistemintos ir sukoncentruotos į Excel lenteles.

Parengus mokymo programų projektus, buvo kreiptasi su prašymų pateikti pastabas ir siūlymus į Vokietijos ir Lietuvos vedančius veislių specialistus.

Dėl vokiečių medžioklinio terjero programos buvo kreiptasi į Peter Baum, Vokietijos jagdterjerų klubo vyriausiąjį lauko bandymų teisėją. Štai, ką jis atsakė:

„...Euren Ausbildungsplan finde ich grundsätzlich eine tolle Sache. Wir haben so etwas (noch) nicht. Für einen Erstlingsführer ist es eine wertvolle Hilfe, hier kann er sehen, wann er mit seinem Welpen, Junghund, erwachsener Hund welchen Ausbildungsschritt beginnen soll."

Dėl vokiečių vachtelhundų programos kreiptasi į Helga Adolph, Vokietijos vachtelhundų klubo atstove, veislyno ,,vom Wolfsberg'' savininkę.

Jos pasisakymas apie mokymo planą:

„...Hello Vytautas, Congratulations for your big plan about DW education. I think it is really really very good and very exact....."

Rengiant pėdsekių ir vokiečių vižlų mokymo planus buvo atsižvelgta į Dainiaus Noreikos ir Valdo Laknerio, o rengiant lietuvių skaliko - Remigijaus Jėčiaus pastabas ir siūlymus.

Šios programos pagrįstos kryptingų ir nuoseklių dresavimo žingsnių metodu. Kiekvienas žingsnis nuosekliai padeda pagrindus tolesniam. Neišmokę šuns vieno pratimo, negalėsite mokyti tolesnio. Kuo geriau šuo išmoks ankstesnįjį pratimą, tuo jam bus lengviau išmokti tolesnį.

Rengimo plano pratimų seka ir trukmė yra keičiama, priklausomai nuo šuniuko pirkimo metų laiko (pvz., ruduo ar žiema), perkamo šuniuko amžiaus ir individualių savybių (imlumo, mokymosi gebėjimų).

Rengimo pratimus pradedame be /ar su mažu spaudimu (prievarta), pvz., žaidžiant. Toliau seka nuoseklus pratimų vykdymas: paklusnumo pratimų - su pamatuotu (pasvertu) spaudimu (prievarta), rengimo medžioklei pratimų - didėjančiu sudėtingumo (sunkumo) laipsniu: pvz., pėdsako senumo laipsniu, ploto, kuriame mokoma, sunkumo laipsniu.

Lietuvių skaliko mokymo planas.

Pėdsekių mokymo planas.

Vižlų mokymo planas.

Vokiečių medžioklinių terjerų mokymo planas.

Vokiečių vachtelhundų mokymo planas.