Naujo numerio anonsas

 

Anonsas: išleistas žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" Nr. 2, kovas-balandis

 

Skaitytojus pasiekė žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" naujas numeris.

Svarbiausia aktualija, kurią norime priminti - artėjantis Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) suvažiavimas. Apie medžiotojų ir žvejų bendruomenės praeitį ir ateitį kalbamės su buvusiu LMŽD pirmininku prof. Rimantu Benečiu. „Geras tėvo ir senelio jausmas, kai šeimoje tęsiama medžioklės tradicija", - sako buvęs LMŽD vadovas. Tačiau nesumeluotas susirūpinimas medžiotojų organizacijų dabartine padėtimi, ne tik geras emocijas kelia, anot jo, apie tai ir turėtų diskutuoti LMŽD suvažiavimo delegatai.

Visus medžioklės plotų valdytojus ištiko netikėtas reikalavimas: skubiai, kol yra sniego, skaičiuoti žvėrių pėdsakus sniege pagal naują metodiką. Kaip sekėsi, kodėl tos naujovės atsirado, rašome žurnalo puslapiuose.

Apibendriname ir vilkų medžioklės sezoną. Atrodo, kad plėšrūnų medžioklės limitų nustatymas išjudės iš mirties taško, tačiau savaime tai neįvyks arba įvyks taip pat, kaip iki šiol, kai Aplinkos ministerija viešai kelis metus manipuliavo plėšrūnų daromos žalos duomenimis, skaičiuodama tik 9 mėnesių (sausio-rugsėjo) atvejus, tarsi nuo rugsėjo vilkai, šiukštu, galvijus iš tolo aplenkia.

Naujajame žurnalo numeryje daug vietos skiriame medžioklės ir žūklės parodoms: ir artėjančiai Medžioklės ir žūklės trofėjų parodai, kuri šiemet vyks dvejose vietose: Alantos dvare Molėtų r. bei Užugirio dvare Ukmergės r., pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos tėvonijoje, ir -praėjusioms tarptautinėms - didžiausiai medžioklės parodai pasaulyje „SCI Convention", kuri rengiama Jungtinėse Amerikos Valstijose Tarptautinio safario klubo, bei mūsų medžiotojams gerai pažįstamai Dortmundo „Jagd & Hund" parodai-mugei, kurioje jau 5 metus medžioklę Lietuvoje reprezentuoja Valdo Danilevičiaus „Danila Hunt" stendas.

Šį kartą žurnale pradedame kalbą apie medžiojamųjų sąraše esantį nemedžiojamą žvėrį stumbrą. 2017 m. jų suskaičiuota 214 individų. Šiuo metu jau turėtų būti apie 250. Klausimai „ką daryti?" iškils ir be medžiotojų pagalbos populiacijos sureguliuoti jau nebepavyks, nebent iš Kėdainių ir Panevėžio rajonų vietoj stumbrų būtų iškeldinti ūkininkai.

Rašome ir apie labai neįprastus medžioklės laimikius - rekordinius 150 kg sveriančius paltusus. Jie povandeninės medžioklės objektai. Prie Norvegijos krantų lietuvių pelnyti trofėjai, anot vietinių žvejų, tepasitaiko kartą gyvenime.

Kaip visada rasite informacijos apie medžioklinius ginklus ir įrangą, šį kartą apie austriškus „Voere" karabinus, „Pulsar" naujus optinius-termovizorinius prietaisus, taip pat patarimų, kaip, kur ir kada spęsti spąstus žvėrims.

Kelionių puslapiuose pasimėgaukite gamtininko Aivaro Jafanovo patirtimi, kelis mėnesius gyvenusio kartu su todžinais - elnių augintojais, kuriems lokių ir vilkų medžioklė tebėra duona kasdieninė, norint išlikti atšiauriomis sąlygomis Sibiro taigoje.

Surasite žurnale ir tradicinių medžiotojų bei žvejų pokštų, skanių patiekalų iš žvėrienos, paukštienos ir žuvies receptų, informacijos apie vilkų tarpusavio santykius, naktinio matymo taikiklių įteisinimą Vokietijoje ir kitų aktualių bei naudingų žinių.

Malonaus laiko praleisto su mūsų bendruomenės žurnalu „Medžiotojas ir meškeriotojas".

Medžioklei ir žvejybai - valio!

 

Artūras Mankevičius

Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius

tel. (85) 2790297, e. paštas mmredakcija@gmail.com

 

 

 

Platinimas

Žurnalo "Medžiotojas ir meškeriotojas" individuali prenumerata priimama visuose "Lietuvos pašto" skyriuose arba tinklalapyje post.lt (leidinio kodas 5169), prenumerata.lt

Žurnalu jau prekiaujama ne tik didžiuosiuose prekybos centruose "Iki", "Maxima", "Norfa", "Prisma" bei "Rimi", bet ir "Čia Market", "Senukai", "Šilas", taip pat "Lietuvos spauda" ir R-Kiosk" spaudos kioskuose, "Lukoil" degalinėse. Žurnalą taip pat galima įsigyti didžiosiose ginklų parduotuvėse, medžiotojų ir žvejų draugijose bei skyriuose, redakcijoje. Pageidaujantys įsigyti 5 ir daugiau žurnalo egzempliorių, o taip pat norintys žurnalą platinti, kreipkitės į redakciją e. paštu mmredakcija@gmail.com arba tel. (85) 2629541.

 

Redakcija