Naujo numerio anonsas

 

Medžiotojau ir meškeriotojau,

Iki Naujųjų dar beveik pora mėnesių, bet jau skaitote žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ š. m. paskutinį numerį. Todėl pirmiausia primenu, kad pats laikas pasirūpinti naudingais ir prasmingais skaitiniais kitiems metams – paskutiniame š. m. numeryje rasite prenumeratos anketą, kurią užpildę ar surašę prašomus duomenis el. laiške bei atlikę pavedimą už norimą egzempliorių skaičių ir kitąmet skaitysite savo pomėgių žurnalą su nuolaida.

Metų pabaiga – tai laikas, kai dažniau susitinkama su draugais, aptariami ir vertinami praeinantieji metai. O koks medžiotojų ar žvejų susitikimas be užstalės ir patiekalų iš sumedžiotų ar sužvejotų trofėjų. Tad šiame numeryje net keli straipsniai apie gurmaniškus patiekalus. Dr. Rimvydas Laužikas p. 12 primena Vytauto ir Jogailos laikų maistą pagal XV a. gastronomijos istorijos šaltinį – „Karaliaučiaus gastronominį manuskriptą“. Kimšta lydeka, pasirodo, mūsų protėvių stalus puošė jau nuo XIII a., o minėtoje kronikoje pateiktas XV a. kimštos lydekos receptas. Jis taip pat dalinasi receptu, kaip išsikepti žvėrienos... žemės duobėje. Šio Rimvydo gaminto patiekalo teko ragauti, kaip sakoma – pirštus apsilaižysite.

Šiame numeryje daug informacijos ir apie svetimžemius bei invazinius gyvūnus. Didelį nerimą kelia šalyje antras sumedžiotas šakalas, o dar didesnį – Žuvinte pastebėti, o vienas rastas parblokštas automobilio – paprastieji meškėnai. Kur jie apsigyvena, mirtis laukia daugelio ir ant žemės, ir medžiuose perinčių paukščių bei smulkiųjų gyvūnų.

Toliau analizuojame vilkų temą. Gilėja priešprieša ne tik tarp medžiotojų ir vilkų saugotojų. Prie politinių sprendimų vairo priėję politikieriai akivaizdžiai spjauna ir į specialistų, ir net į mokslininkų duomenis bei rekomendacijas. Keista, kai šiais laikais valstybės institucijose nugali ne mokslu paremti argumentai, o prašaliečių emocijos ir įtikėjimai, paremti suvilkinta religija.

Tai tik įrodo, kad medžiotojų (ir meškeriotojų) ir kitąmet laukia daug iššūkių, nes tik spėlioti galima, kaip bus „vairuojama“ jų pomėgių sritis, kas ir kaip bandys jai vadovauti ir reguliuoti, mokslo argumentai ar davatkiški įsitikinimai nugalės.

Jau esu rašęs, o ir šiame numeryje skaitykite, kad, pvz., šernai pavojui kilus vienijasi ir ginasi bendromis jėgomis. Deja, daliai medžiotojų gyvūnų logika dar vis nesuvokiama, kai kurie siekia „individualių“ sprendimų, matyt, tikėdamiesi savanaudiškų naudų. Tik ar nebus „sumedžioti“ politinių reguliuotojų kaip atsiskyrę individai...

Medžioklei ir žvejybai – valio!

 

Artūras Mankevičius, vyriausiasis redaktorius

 

Artūras Mankevičius

Žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas" vyriausiasis redaktorius

tel. (85) 2790297, e. paštas mmredakcija@gmail.com

 

 

 

Platinimas

Žurnalo "Medžiotojas ir meškeriotojas" individuali prenumerata priimama visuose "Lietuvos pašto" skyriuose arba tinklalapyje post.lt (leidinio kodas 5169), prenumerata.lt

Žurnalu jau prekiaujama ne tik didžiuosiuose prekybos centruose "Iki", "Maxima", "Norfa", "Prisma" bei "Rimi", bet ir "Čia Market", "Senukai", "Šilas", taip pat "Lietuvos spauda" ir R-Kiosk" spaudos kioskuose, "Lukoil" degalinėse. Žurnalą taip pat galima įsigyti didžiosiose ginklų parduotuvėse, medžiotojų ir žvejų draugijose bei skyriuose, redakcijoje. Pageidaujantys įsigyti 5 ir daugiau žurnalo egzempliorių, o taip pat norintys žurnalą platinti, kreipkitės į redakciją e. paštu mmredakcija@gmail.com arba tel. (85) 2629541.

 

Redakcija