ATNAUJINTA! Medžiotojai apkaltinti nušovę du šunis

2018-10-24

ATNAUJINTA! Aplinkos ministras Kęstutis Navickas savo profilyje pasidalino Delfi naujiena apie nušautus šunis su įdomiu prierašu (žr. nuotrauką). Keista, tačiau LMŽD administracija iki šiol nieko nežinojo apie tokį Ministro "prašymą", jokių oficialių ar neoficialių "nurodymų" mes negavome.

Viešiname ir LMŽD pirmininko pavaduotojo Eugenijaus Tijušo susirašinėjimą su Delfi portalo žurnaliste: susirašinėjimas.

Lietuvos gyventojus sukrėtė Delfi portale pasirodęs straipsnis makabrišku pavadinimu "Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit" (straipsnio nuoroda).
Jame tiek straipsnio, tiek Facebook'e žinutės autorės emocingu PETA stiliumi piešia siaubingus vaizdus, juos dar pastiprinant šuniukų lavonėlių nuotrauka.

LRT laidoje "60 minučių" kalbėjusi nušautų gyvūnėlių savininkė (facebook'o žinutės autorės motina) prisipažino nesilaikiusi gyvūnų laikymo taisyklių: laidos įrašas

Januliškių medžiotojų būrelio vadovo V. Bunevičiaus komentaras :" Š. m. spalio 21-22 dienomis „Januliškio" medžiotojų būrelio medžiotojai buvo apkaltinti nušovus du palaidus šunis. Aš, kaip būrelio vadovas, noriu pasakyti, kad minėti kaltinimai yra neteisingi. Medžiotojai niekados taip nepasielgtų. „Januliškio" būrelio medžiotojai žinojo kieno tie šunys (palaidi jie laksto seniai), pažįsta šunų šeimininkus. Su šunų šeimininkais nekonfliktavo. Medžioklės minėtomis dienomis nevyko. "

Remiantis neoficialiais šaltiniais, šiuo metu atliekama ekspertizė rodo, kad šauta ne iš medžioklei skirto ginklo, o iš pistoleto.