Baltijos-Šiaurės regionų medžiotojų susitikimas

2015-06-11

Birželio mėnesio pradžioje Žagarėje įvyko tarptautinis Baltijos/Šiaurės regionų medžiotojų susitikimas stambiųjų plėšrūnų, invazinių gyvūnų rūšių ir kitoms aktualioms medžioklės problemoms aptarti. Tai pirmasis tokio pobūdžio FACE narių susitikimas surengtas Lietuvoje, kurį organizavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.

Susitikime dalyvavo FACE generalinis sekretorius Filippo Segato, FACE narių atstovai iš Danijos, Suomijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos medžiotojų organizacijų, taip pat Aplinkos ministerijos miškų departamento direktorius Valdas Vaičiūnas, Gamtos tyrimų centro Žinduolių ekologijos laboratorijos vadovas habil. dr. Linas Balčiauskas.

Susitikime buvo pristatyta Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos veikla bei teisinis medžioklės reglamentavimas Lietuvoje, Lietuvos medžiotojų dalyvavimas neprofesionaliojo mokslo stambiųjų plėšrūnų tyrimų projekte. Buvo pateikta EB stambiųjų plėšrūnų sekcijos susitikimo birželio 2 d. Briuselyje ataskaita. Dalyviai diskutavo apie vilkų populiacijos valdymo patirtį Baltijos/Šiaurės šalių regionuose, svetimžemes ir invazines rūšis, dalinosi problemomis savo šalyse. Taip pat buvo pranešimai apie dabartinę afrikinio kiaulių maro situaciją Latvijoje, bešvinių šaudmenų testavimo rezultatus Danijoje. FACE pateikė informaciją apie įvairius šiuo metu sprendžiamus klausimus Europoje.