KVIEČIAME DALYVAUTI PASKAITOJE: ,,BEBRAI MŪSŲ PLOTUOSE. ŠIŲ DIENŲ AKTUALIJOS‘‘

2021-03-23

 

PASKAITA ,,BEBRAI MŪSŲ PLOTUOSE. ŠIŲ DIENŲ AKTUALIJOS‘‘


8 Fascinating Things to Know About Beavers

Nors šiandien bebrai yra įprasti medžiojamieji gyvūnai, tačiau XX a. pirmoje pusėje jie šalies teritorijoje buvo beveik išnykę. Pokario metais bebrai buvo reaklimatizuoti, juos įvežant iš Rusijos Voronežo srities, dalis jų Nemuno baseino upėmis plito iš populiacijos židinių, išlikusių Baltarusijoje ir Lenkijoje.

Bebrų Lietuvoje per paskutiniuosius keletą dešimtmečių smarkai pagausėjo. Spartus šių žvėrelių skaičiaus augimas tęsiasi nuo tada, kai sumažėjo jų kailių paklausa. Daugėjant bebrų auga ir jų daroma žala žemės ir miškų ūkui.

Miškų ir žemės sklypų savininkai skundžiasi, kad dėl jų veiklos užtvindomi pasėliai, šienaujamos pievos bei ganyklos, pakeliamas vandens lygis melioracijos grioviuose, apgraužiami vertingi medžiai, užtvindomi ūkiniai miškai, kai kuriuose mažuose upeliuose dėl pastatytų užtvankų susilpnėja srovės ir uždumblėja dugnas, todėl nyksta lašišinės žuvys.

Kviečiame į š. m. kovo 31 d. 19.00 val. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos rengiamą paskaitą ,,Bebrai mūsų plotuose. Šių dienų aktualijos‘‘.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro docentas Egidijus Bukelskis supažindins su bebrų gausos kaitos tendencijomis ir jų daromo poveikio aplinkai vertinimu.

Savo patirtimi medžiojant bebrus spąstais dalinsis Šarūnas Maigis, o Tomas Zabulėnas pasakos apie bebrų medžioklę naudojant urvinius šunis.

Paskaita vyks nuotoliniu būdu, Microsoft Teams platformoje.

Paskaita yra mokama. Registracijos mokestį 5 eurus, prašome pervesti į Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos sąskaitą: įm.k.191904126, AB SEB bankas a/s LT61 7044 0600 0030 3968. Mokėjimo paskirtyje būtinai nurodyti „Už 2021-03-31 paskaitą“. Jei mokate už kitą asmenį, mokėjimo paskirtyje dar nurodykite dalyvio vardą ir pavardę.

Norinčius dalyvauti paskaitoje, prašome registruotis el. p. lmzdkinologija@gmail.com. Registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, telefoną ir el. paštą bei kartu atsiųsti registracijos mokesčio pavedimo kopiją.

Užsiregistravusiems, bus atsiųsta nuoroda prisijungimui.

Dėl smulkesnės informacijos kreiptis į Draugijos šunininką Vytautą Tamošiūną - tel. 8 662 14 095.

Registracija vyksta iki 2021 m. kovo 30 d. Iki susitikimo !

Įvertinkite savo kompiuterio ir interneto galimybes prisijungimui.

Užsiregistravusiems, bet nesudalyvavusiems paskaitoje, registracijos mokestis nebus grąžinamas.