Medžiotojų ir ūkininkų apklausa dėl vilkų

2018-04-18

Gamtos tyrimų centro mokslininkai atlieka medžiotojų ir ūkininkų nuomonių apklausą susijusią su gyvūno rūšies - vilko - palankios būklės įvertinimu, svarbiu veiksniu nustatant populiacijos valdymą. Kviečiame dalyvauti:

Anketa medžiotojams (parsisiųsti)

Anketa ūkininkams (parsisiųsti)

 

Gamtos tyrimų centro mokslininko dr. Lino Balčiausko laiškas medžiotojams:

"Gerbiamieji, apklausa apie vilkus daroma tam, kad AM būtų pateikta motyvuota ir statistiškai įvertinta nuomonė apie tai, kaip norėtumėte valdyti jų populiaciją.

Pirmiausia - koks yra pakankamas vilkų skaičius Lietuvoje, užtikrinantis palankią populiacijos būklę. Nuo jo bus vertinama, kiek galima sumedžioti....

Antras klausimas - o kiek pakaktų vilkų šeimų. Diskutuojama apie 60-70 šeimų. Na, tai reikštų 500-700 vilkų. Mano asmenine nuomone - to jau per daug. Kokia bus jūsų nuomonė - tą ir noriu pateikti kaip pasiūlymą.

Ir trečia - kaip vertinti paplitimą, tiksliau, kurioje dalyje (procentais) nuo visų medžioklės plotų vienetų vilkai turėtų būti registruojami metų bėgyje.

Iki šiol tokios apklausos nebuvo. Jei nuomonę pareikš 30 medžiotojų - ji skambės vienaip, jei 1500 - kitaip, o asmeniniai duomenys į nuomonę niekaip neįtakoja, bet be jų anonimiškos nuomonės įskaityti negaliu.

Gerbiami medžiotojai, viena yra manyti, kad jūsų nuomonės niekas nevertina, kita - turėti ryžto ją pateikti. Aš manau, kad tai unikali proga. Kaip rezultatą, be įnašo į Vilko populiacijos valdymo plano pakeitimus (jei nebus - tai gausis politinis AM sprendimas), turėsime rezultatų apibendrinimą tiek populiarioje, tiek galbūt ir mokslinėje spaudoje. Mokslas - tai irgi viešumo įrankis.

Pagarbiai jūsų,
Linas Balčiauskas
GTC"