Paaiškinimas dėl medžioklės taisyklių pakeitimo

2016-11-25

įsigaliojus Medžioklės taisyklių pakeitimams, sulaukėme nemažai medžiotojų klausimų.

 

Šių medžioklės taisyklių pakeitimų esmė yra ta, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sutiko panaikinti medžioklės būdų apribojimus afrikiniu kiaulių maru užkrėstose teritorijose.

Nuo 2016 11 24 toje Lietuvos Respublikos teritorijoje, kurioje, pagal ankstesnį Medžioklės taisyklių reikalavimą buvo leidžiama medžioti naudojant tik tylųjį varymą, dabar galima medžioti ir tradiciniu būdu su varovais ir šunimis, išliekant ribojimui tame pačiame miško kvartale tą daryti ne dažniau, nei kartą per mėnesį.

Kitas pakeitimas, inicijuotas Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos - galimybė, laikantis atrankinės medžioklės reikalavimų, medžioti elninių žvėrių patinus, medžiojant tyliojo varymo būdu. Tačiau dėl to šis medžioklės būdas buvo aiškiau ir griežčiau reglamentuotas.

Kaip jau Jus informavome, šiame Medžioklės taisyklių pakeitime nepavyko pasiekti, kad būtų aiškiai reglamentuota galimybė lavinti šaudymo įgūdžius medžioklės plotuose. Aplinkos ministerija neatmetė šios mūsų iniciatyvos, tačiau atidėjo ją tolimesniam svarstymui. Todėl lieka labai svarbus Jūsų aktyvumas viešinant šią problemą.