Šaudymo varžybose rekordinis dalyvių skaičius

2019-10-07

Spalio penktą dieną, šeštadienį Ukmergės rajone esančio Žirnajų ežero apylinkes sudrebino gausybė šūvių. Tai rajono medžiotojai susirungė draugiškoje kovoje dėl Mero taurės. Susirinko rekordinis (124 medžiotojai) dalyvių skaičius iš devynių rajono klubų ir būrelių. Rajono meras nuo pat iškilmingo varžybų pradžios paskelbimo iki paskutinio apdovanojimo ir loterijos prizo įteikimo dalyvavo šventėje ir dalinosi gera nuotaika su varžybų dalyviais ir gausiu palaikančiųjų būriu.

O kovoti būta dėl ko. Jau prieš pradedant varžybas visi žinojo, kad pagrindinis prizas – Ukmergės mero taurė, kuri atiteks komandai surinkusiai daugiausia taškų trijose rungtyse. Iš graižtvinio šautuvo šaudant į tris taikinius iš skirtingų padėčių šimto metrų atstumu, iš lygiavamzdžio šautuvo į šerno siluetą trisdešimt penkių metrų atstumu ir Compak Sporting rungtis šaudant į skraidančias (20 vnt.) lėkšteles.

Organizatorių nuožiūra dalyviai buvo suskirstyti į A ir B lygius:

A lygis – šaulys priklausantis sportinio šaudymo klubams, dalyvaujantis respublikinėse šaudymo varžybose arba rajoninėse varžybose užėmę prizines vietas ir VISI SVEČIAI;

B lygis – kiti dalyviai.

Dėl Mero taurės komandose buvo sumuojami šeši geriausi B lygio dalyvių rezultatai, Mero taurės asmeninėje įskaitoje kovojo A lygiu šaudantys šauliai. Rezultatai asmeninėje įskaitoje buvo sumuojami po visų trijų rungčių (karabinas, lygiavamzdis ir lėkštelės).

Kaip ir kiekvienais metais šios varžybos pasižymėjo dideliu priziniu fondu. Nugalėtojams – trys taurės, o visose rungtyse prizines vietas užėmę šauliai buvo apdovanoti ne tik medaliais, bet ir vertingais prizais. Naujai įsteigta Mero taurė rajono ūkininkams – rėmėjams. Loterijos prizai kiekvienam dalyviui ir pagrindinis prizas – graižtvinis šautuvas atitekęs vienam, iš burtų keliu parinktų dviejų laimingųjų, laimėjusiam... šampano kamščio tolimo šūvio varžybas.

Tai buvo geros nuotaikos, draugiškos aplinkos, kupinos varžybų aistros ir adrenalino, bei gražaus rudeniško oro renginys, kuris nebūtų įvykęs be Ukmergės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovo Arūno Pračkailos ir jo komandos atkaklaus darbo ir entuziazmo.

Saugiai ir geromis sąlygomis šauliai varžėsi rajono ūkininko Audriaus Valaišos puikiai įrengtoje Raguvos šaudykloje, kuris padėjo suorganizuoti jau nebe pirmas varžybas ir ateityje maloniai kviečia visus pasitikrinti taiklumą. Ačiū Audriui už paramą ir šiltą priėmimą.

Ir, žinoma, visi buvome dėkingi gausiam rėmėjų būriui bei šauniam rajono merui, negailinčiam jėgų ir laiko, kad kiekvienais metais įvyktų ši graži medžiotojų šventė.