SEMINARAS ,,LAPIŲ MEDŽIOKLĖ VILIOJANT‘‘

2020-02-04

SEMINARAS ,,LAPIŲ MEDŽIOKLĖ VILIOJANT‘‘

 

Plėšrūnų – lapių, kiaunių, mangutų gausos reguliavimas labai aktuali problema. Ypač, tokios rūšys, kaip lapės, yra labai plastiškos, prisitaikančios gyventi šiuolaikiniame, žmogaus veiklos paveiktose buveinėse, randančios gyvenamąsias erdves ir maistą net miestuose, industriniuose rajonuose. Šiuolaikinėse antropogeninėse ekosistemose smulkus plėšrūnai neturi natūralių priešų. Visą tai lemia jų populiacijų gausos augimą. Gi, pvz., vienos lapės metinis maisto poreikis yra apie 300 kg gyvulinės kilmės pašaro. Todėl lapių skaičiaus kontrolė tiesiogiai susijusi su smulkios kitos faunos gausa.

Lapės yra infekcinių ligų, taip pat tokių, kurios pavojingos ir žmonėms, kaip pasiutligė, trichineliozė ir apvaliųjų kirmėlių, pagrindinės platintojos. Kiekvienais metais Lietuvoje užfiksuojama kelios dešimtys trichineliozės ir pasiutligės susirgimų atvejų. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos taikomas smulkių laukinių plėšrūnų vakcinavimas prieš pasiutligę, mėtant iš lėktuvų jaukus su vakcina, yra labai brangus, nors ir efektyvus. Tačiau kitų ligų plitimui jokių priemonių, išskyrus medžioklę, netaikome.

Smulkių plėšrūnų gausos reguliavimas tebėra silpna mūsų medžiotojų pasirengimo grandis, Lietuvos medžiotojams šioje srityje reikia dar nemažai padirbėti.

Kviečiame vasario 5 d. 19 val. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijoje (M. Sleževičiaus g. 15, Vilniuje) į čia rengiamą seminarą ,,Lapių medžioklė viliojant‘‘. Savo patirtimi šiuo būdu medžiojant lapes dalinsis patyręs lapių medžiotojas Deividas Staponkus, tinklalapio ,,Miške.lt‘‘ administratorius.

Seminaras nemokamas. Registracija išankstinė. Norinčius dalyvauti seminare, prašome registruotis el. p. lmzdkinologija@gmail.com. Registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, telefoną ir el. paštą. Registracija iki 2020 m. sausio 31 d. Iki susitikimo seminare.