Susitikimas su eurokomisaru Vyteniu Andriukaičiu

2018-11-02

Spalio 29 dieną Medžiotojų ir žvejų draugijos būstinėje lankėsi Europos komisijos narys atsakingas už sveikatą ir maisto saugą Vytenis Andriukaitis.

Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta AKM viruso kontrolės klausimams. Aptarta dar viena labai pavojinga liga atkeliavusi į Europą - lėtinė elnių išsekimo liga, kuri yra pavojinga ir žmogui. Paukščių gripas, taip pat kelia susirūpinimą, kuris kaimyninėms šalims jau atnešė milijoninius nuostolius.

Išskirtinio Eurokomisaro dėmesio sulaukė medžiotojai, kurie tiesiogiai susiduria su laukiniais gyvūnais ir gali stipriai prisidėti prie ligų kontrolės. Pažymima tiek pačių medžiotojų atsakingas elgesys esant laukinių gyvūnų užkrečiamų ligų protrūkiams gamtoje laikantis būtinųjų biosaugos reikalavimų, tiek ir medžiotojų organizacijų svarba ieškant bendrų sprendimų užkrečiamų ligų kontrolės bei prevencijojos klausimais.

Susitikime dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Vilniaus universiteto, Gamtos tyrimų centro, Ūkininkų sąjungos, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos skyrių atstovai.